Chata Lužanka v Lužických horách.
Chata Lužanka v Lužických horách.

Budujeme první zařízení pro odpočinek rodin s dětmi se zdravotním znevýhodněním v rámci ČR. Chatu postupně přizpůsobujeme jejich specifickým potřebám, protože běžná zařízení nejsou na tento účel přizpůsobena.

Chatu Lužanka provozuje Komunitní centrum Motýlek, z.ú. na principu sociálního podnikání. Ubytujete se zde za férovou cenu a díky Vám budou její služby dostupné i pro rodiny, které pečují o děti s postižením.

Myslíme přitom nejen na bezbariérovost, ale i na bezpečnostní prvky, navigační systém či odhlučnění pokojů, aby na chatu mohlo jezdit co nejvíce rodin s dětmi s nejrůznějším typem postižení.

Víc informací Lužance

Chata Lužanka slouží jako bezpečný prostor na odpočinek rodin s dětmi se zdravotním znevýhodněním.

Poslání Lužanky

Lužanka se nachází v malebné vesnici Horní Světlá, v srdci chráněné krajinné oblasti Lužických hor. Má kapacitu 20 osob a nabízí výborné podmínky pro odpočinek. Chata je vybavena s ohledem na potřeby dětí, a to i nejmenších.

Chata Lužanka také slouží rodinám dětí se zdravotním i mentálním hendikepem jako útočiště před problémy všedních dnů. Ten, kdo nezažil běžnou realitu jejich života, si jen těžko dokáže představit, jak důležité je moci odpočinout si od bytu na sídlišti. A míst, kam mohou se všemi omezeními, kterým se musí stále přizpůsobovat, je opravdu málo.

Pobyt na chatě Lužanka nabízí mladým lidem se zdravotním znevýhodněním jedinečnou příležitost rozvíjet přátelské vztahy a získat zkušenosti potřebné k osamostatňování od rodičů.

Potřebujeme vaši pomoc

Aby na Lužanku mohly jezdit všechny rodiny s dětmi s postižením, je nutné dokončit i bezbariérové úpravy chaty a doplnit její vybavení, aby vyhovovalo i specifickým potřebám dětí se zdravotním znevýhodněním.

Jana v 21 letech sní o svém prvním táboru s kamarády. Možnost pobytu na chatě Lužanka by jí přinesl velké zpestření zážitků, ale také odpočinek pro rodiče, s vědomím, že je o jejich dceru dobře postaráno.

Víc o Janě

Na co konkrétně budou vybrané prostředky využity?

Některé části chaty nejsou v dobrém technickém stavu a budou vyžadovat rekonstrukci.

Fotka nalevo: Vnější fasáda potřebuje zrekonstruovat a zateplit.
Fotka vpravo: V nepoužívaném suterénu vybudujeme bezbariérovou koupelnu.

Na tento projekt můžete přispět:

  • PLATEBNÍ KARTOU prostřednictvím portálu "DARUJME.CZ". Kliknutím na odkaz níže budete přesměrováni na zabezpečený platební portál. V brzké době od nás dostanete potvrzení o přijatém daru.

  • PŘEVODEM na číslo sbírkového účtu 294050475/0300.
    Účel: rekonstrukce a vybavení chaty Lužanka, veřejně prospěšné aktivity na této chatě.
    Sbírku máme povolenou z Rozhodnutí Magistrátu Hl.m. Prahy, č.j. S-MHMP/1402193/2013.

Nefinanční dary

Oceníme i vaši nefinanční pomoc v různých formách:

  • materiály na rekonstrukci (vnější zateplení, palubky na obklad stěn, dlažba, obkladačky, okna, interiérové dveře aj.)
  • vybavení (nábytek do pokojů)
  • služby (stavební a jiné činnosti)


Rádi vám poskytneme specifikace materiálů a vybavení.

I v těchto případech vystavíme darovací smlouvu.

Další informace k dárcovství

Dárce je v souladu se zákonem č. 586/1992 Sb. o daních z příjmu ve znění pozdějších změn oprávněn odečíst si poskytnutou částku od základu daně.

S dotazy a pro upřesnění možností jak nás podpořit prosím kontaktujte Hanu Urbanovou, ředitelku KC Motýlek.

Telefon: 777 964 764
Email: urbanova@motylek.org