Zajímá vás, kolika klientům se u nás v minulém roce dostalo podpory? V roce 2023 využilo sociální služby 502 klientů, někteří jednorázově, mnoho z nich opakovaně.

Je to o 49 klientů více oproti roku 2022. Sociální pracovníci poskytli potřebným dětem a dospělým přímou péči v rozsahu 11 277 hodin.

Zpětná vazba maminky využívající sociálně aktivizační službu pro rodiny s dětmi v náročné životní situaci:

„Jsem matka samoživitelka, syn má ADHD a opožděný vývoj. V Komunitním centru Motýlek jsme se synem od května 2022. Moc za to děkuju a jsem vděčná za vše co pro nás dělají. Se vším poradí, pomohou i povzbudí. Tímto bych chtěla všem zaměstnancům Motýlku poděkovat. Vždy jsou vstřícní, ohleduplní, chápající, milí.“

Co jsme se dozvěděli od dětí a dospívajících navštěvujících nízkoprahový klub Pacific, když jsme se jich zeptali, s čím jim sociální pracovníci pomáhají: se stresy, se starostmi, se šikanou, se vztahy, s učitelem, se vším, s mým kamarádem, s rodinou a spolužáky, s osobními problémy … a k tomu pracovníkům vzkázali: „Děkuju vám moc za všechno s čím mi pomáháte, moc si toho vážím, co pro mě děláte.“, „Jste super.“, „Pokračujte ve své práci!“.

S uzavřením uplynulého roku souvisí i nedávná návštěva paní auditorky Ing. M. Nebuželské, která dopadla na jedničku. Prokázali jsme řádné čerpání všech dotací, grantů a darů i vedení účetnictví v souladu s platnou legislativou.