Z předávání šeku
Z předávání šeku

Společnost Globus Praha Černý Most podpořila Komunitní centrum Motýlek, z.ú. v rámci projektu Globus Lepší svět 2024  

 

Nechat rodiče doma a jet na tábor s kamarády? Přespat bez jejich dohledu mimo domov? Pro děti a dospívající s mentálním postižením a poruchou autistického spektra i jejich rodiče často nesplnitelný sen. My v Motýlku jsme se rozhodli tuto situaci změnit. Už pátým rokem opouštíme nejen o prázdninách Černý Most a vyrážíme s našimi klienty do více než 100 let staré roubenky v Lužických horách. Krůček po krůčku zde vytváříme podmínky pro to, aby měli stejné příležitosti jako jejich vrstevníci.

Už osmý rok pomáhá charitativní program Globus Lepší svět organizacím zaměřeným na pomoc znevýhodněným lidem v blízkosti hypermarketů Globus. Finanční částka 2 250 000 korun tak byla letos opět darována napříč republikou lokálním centrům zdravotních a sociálních služeb, školám a dalším zařízením, aby měly možnost nabídnout svým klientům přínosnější služby. 

Motýlek obdržel v rámci tohoto projektu dar ve výši 150 000 Kč. Díky této podpoře budeme moci odhlučnit pokoje na chatě Lužanka, zakoupit potřebné vybavení a uspořádat mnoho zážitkových akcí pro naše klienty.

Děkujeme!