KC Motýlek

Jak se nezbláznit

Náročná doba, co si nikdo z nás neuměl představit, stále pokračuje. Už  je to safra dlouhé! Naše pracovnice pro vás sepsala pár tipů, které pomohly jí. Aneb "JAK SE Z TOHO STÁLE JEŠTĚ NEZBLÁZNIT".

 1. Odpočívejte, dopřejte si pravidelný spánek a jídlo. Držte si své rituály.

 2. Vyvarujte se přílišnému sledování zpravodajství. Už jsme si beztak asi všichni uvědomili, že se opatření mění ze dne na den a to je prostě stresující! Stačí na sociální sítí sledovat i např. jednoho novináře, který to shrne jednou za pár dní a kterému důvěřujeme. Jinak to prostě nečíst, nemučit se.

  Jak se nezbláznit? Ilustrační obrázek.

 3. Máme tu řadu autorit. Jedni říkají, že tu umře polovina populace, druzí říkají, že se nic neděje. Pamatujte! Nemusíte se přiklánět ani k jedné "ze stran".

 4. Pozor na sebeobětování! Homeoffice, děti na online výuce, starost o domácnost. Tak prr… Všude slyšíme, že je toho na jednoho člověka moc a to tedy opravdu je. Delegujte úkoly na ostatní členy rodiny, pobrečte si, když je toho tlaku moc.

 5. Neřešte s ostatními své "názory" na covid, nezapojujte se diskuzí na sítích. Na to, jestli je očkování správné, na to, jestli je všechno pravda nebo covid vymyslel Bill Gates. Ověřila jsem to diskutování za vás! Nemá to cenu.

 6. Slyšeli jsme, jak máme lockdown využít k tomu, co jsme vždycky chtěli, jak můžeme růst a "pracovat na sobě"! Sociálně síte jsou plné domácího pečení, šití. Na druhou stranu, pokud se vám nepovede upéct domácí chleba, nebo se vám do toho zase tak vlastně úplně nechce, nehroťte to. Není nutné přečíst Bibli v Latině ani uběhnout 10 km denně.

 7. Pokud se opravdu cítíte na pokraji svých psychickcýh sil, zavolejte prosím na krizovou linku, na které vám odborníci pomohou zažehnat akutní krizi. Není to ostuda, nevolají tam "blázni", je to od toho.

Co vy? Doporučíte, co pomáhá vám?

« Zpět

Aktuality

Pozvánka na benefiční večer s Milošem Škorpilem [11. 11. 2021]

AKTUALIZACE: z důvodu karantény se listopadový termín besedy ruší. Beseda se bude konat ve čtvrtek 26. května 2022.

více »

Prázdniny s kamarády jsou zážitkem na celý život [28. 10. 2021]

Díky podpoře Raiffeisenbank, a.s. a společnosti Zeppelin CZ s.r.o. jsme pořídili nové vybavení na chatu Lužanka, kde organizujeme pobyty pro děti a mladé dospělé se zdravotním postižením.

více »

Dobrovolník z Pacificu převzal cenu Křesadlo [17. 09. 2021]

Jan Škop převzal cenu Křesadlo za rok 2020 za jeho dobrovolnickou práci pro NZDM Pacific. Honzovi moc blahopřejeme a těšíme se na další spolupráci :-)

více »

Stránka 1 z 72  > >>


Blog

Lidské vlastnosti, aneb prevence nemusí být jen o drogách a o sexu [10. 11. 2021]

Pravidelnou součástí programu našeho nízkoprahového klubu Pacific je „výtvarno-preventivní tabule“. Tentokrát jsme se věnovali tématu lidských vlasností, které úzce souvisí s pěstováním empatie a vzájemného respektu.

více »

Život se skrytým handicapem [19. 10. 2021]

Když vidíme osobu na invalidním vozíku, s naslouchátkem nebo bílou holí, domyslíme si, že je za tím zdravotní postižení. Ale co neviditelná postižení, která lidem ztěžují každodenní život?

více »

Příběhy z Pacificu: Ester [20. 06. 2021]

Ester bylo jedenáct, když poprvé přišla do Pacificu. Klub objevila její mladší sestra Soňa. Holky pocházely z velké rodiny, doma jich bylo šest sourozenců. Máma s tátou sice žili spolu, ale jako by nežili se svými dětmi.

více »

Stránka 1 z 8  > >>


Chcete být pravidelně informováni
o aktuálním dění v Motýlku?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru
 • ComAp
 • České dráhy - Informační systémy
 • Nadace Agrofert
 • Zyxel
 • Eko servis a.s.
 • PV Okna
 • Kolektory Praha a.s.
 • Activa - Potřeby pro kancelář
 • Nadační fond Albert
 • Městská část Praha 14
 • Globus
 • Pepsi
 • PRO.MED.CZ Praha a.s.
KC Motýlek

Komunitní centrum Motýlek, z.ú.
Vlčkova 1067, 198 00 Praha 14 - Černý Most

Číslo účtu: 113527036/5500
IČO: 265 29 301

FB KC MotýlekFB Klubu Pacific

LinkedIn KC Motýlek

Centrum denních služeb

tel: 777 964 763
email: cds@motylek.org

Nízkoprahový klub Pacific

tel: 775 964 796
email: pacific@motylek.org

Sociálně aktivizační služba

tel: 778 074 998
email: sas@motylek.org

© 2011 Komunitní centrum Motýlek. Všechna práva vyhrazena. Webdesign a grafický design: Insidea